Dzień Sportu


W dniu 30 maja 2018 r. uczniowie naszej szkoły przystąpili do rywalizacji sportowej 

w ramach tegorocznego Dnia Sportu, zorganizowanego przez nauczycieli wychowania fizycznego. Impreza  cieszy się dużym zainteresowaniem, integrując uczniów Szkoły Podstawowej nr 3. W tym roku do udziału w licznych konkurencjach sportowych dołączyli się uczniowie klas czwartych. Chcemy, aby Dzień Sportu mobilizował młodych ludzi do rozwijania swoich sportowych umiejętności, skłaniał do zdrowej i sprawiedliwej rywalizacji.

O godz.10:40 nastąpiło oficjalne otwarcie imprezy przez Panią Dyrektor Ewę Łukasik.Po przemówieniu Pani Dyrektor odbyło się podsumowanie roku sportowego w naszej szkole. Wybraliśmy również sportowców roku. Po uroczystym podsumowaniu uczniowie rozpoczęli rywalizację sportową. Można było sprawdzić się w następujących konkurencjach: turniej koszykówki 3x3, turniej rzutów do kosza, bieg sprawnościowy na torze przeszkód, konkurs odbić piłki siatkowej, konkurs hula-hop, konkurs na skakance, jak i również zawody w przeciąganiu liny dla klas czwartych. W tym roku dodatkową atrakcją były stoiska z atrakcjami w szkolnym plenerze gdzie można było nie tylko dobrze zjeść, ale również zagrać w gry planszowe, spróbować swoich sił w tenisie ziemnym, wygrać atrakcyjne nagrody w szkolnej loterii. 

Po zakończeniu konkurencji sportowych odbyło się wręczenie nagród dla zwycięzców w poszczególnych konkurencjach. Na zakończenie rozegrany został mecz piłki nożnej pomiędzy reprezentacją klas III, a resztą szkoły. Mecz wygrali uczniowie klas III.  Gratulujemy:)

 

[A.N.]