Kochani Trzecioklasiści!

Już tylko miesiąc do egzaminu gimnazjalnego!

Znalezione obrazy dla zapytania egzamin gimnazjalny rysunki

W dniach 18–20 kwietnia uczniowie trzecich klas gimnazjum przystąpią do egzaminu państwowego. Najbliższy miesiąc to przede wszystkim czas intensywnych powtórek.

 O czym jeszcze warto w tych dniach pamiętać?

 

Przygotowania do egzaminu gimnazjalnego trwają praktycznie od początku roku szkolnego. Nauczyciele dokładają wszelkich starań, aby zdążyć z realizacją podstawy programowej dla klasy trzeciej i równolegle powtarzać wszystkie niezbędne zagadnienia od początku gimnazjum. Jednak nie wszystko da się zrobić podczas lekcji.

Po wprowadzeniu reformy dotyczącej zakupu wieloletnich podręczników przez szkoły, uczniowie klas trzecich mają utrudniony dostęp do materiałów, z których korzystali w poprzednich latach. Notatki z lekcji nie zawsze są wystarczającym źródłem do powtórek.

Na stronie www.oke.waw.pl i innych okręgowych komisji edukacyjnych są zamieszczone arkusze egzaminacyjne, które można pobrać, aby powtarzać i ćwiczyć w domu. Trening taki umożliwia rozwiązywanie zadań opracowanych zgodnie z wytycznymi CKE dla egzaminu gimnazjalnego.

Należy jeszcze opanować stres przed egzaminem. To zagadnienie wykracza jednak poza podstawę programową kształcenia ogólnego. Ale poproście Wychowawców, aby na godzinie wychowawczej zapoznali Was z kilkoma technikami relaksacyjnymi. Wykorzystajcie dobrze ten ostatni miesiąc a ja trzymam za Was mocno kciuki.